24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajları

Elazığ İl Protokolü ve STK'lar 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

ELAZIĞ 24.07.2022, 10:01 24.07.2022, 17:11 Melike Gültekin
24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajları

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“Basın demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir. Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel görev sayan, kamuoyunun doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını karşılayan basın kuruluşları, demokrasinin güçlenmesine büyük katkı sağlamaktadır. Bu kapsamda, Türk basını ülkemizin menfaatlerini ve kamu yararını gözeterek kamuoyunu aydınlatırken toplumsal değerlere, hukuka ve basın meslek ilkelerine uyarak, gazetecilik görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirmektedir. Büyük bir özveriyle görevini ifa eden, basınımızın değerli mensuplarının, görevlerini bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı” kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“Kamuoyunu doğru haberle buluşturmak için büyük bir özveriyle çalışan basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Günü Kutlu Olsun” dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurları arasında yer alan basınımız; basın ahlak ve ilkelerine saygılı, milli ve manevi değerlerine bağlı, doğru, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışıyla toplumun aydınlanması ve en doğru şekilde bilgilenmesi noktasında çok önemli bir güçtür. Toplumların gelişimi ve güçlenmesi noktasında en etkin güçlerden bir tanesi olan basınımız, daha güçlü yarınlar inşa etmemiz noktasında da kuşkusuz çok önemli bir rol sahibidir. Gelişen teknoloji ile birlikte dijital mecraların hayatımızın her alanını etkilediği bir dönemde doğru ve objektif habercilik çok daha büyük bir önem kazanmıştır. Toplumun menfaatleri doğrultusunda en zor şartlar altında dahi büyük bir özveri ve sorumluluk bilinciyle görev yapan, kamu menfaatini her şeyin üzerinde tutan tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Türk basınında sansürün kaldırılışının 114. yıl dönümünde başta Elazığ’ımızda görev yapan basın mensuplarımız olmak üzere tüm basın camiamızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutluyor; sağlık, esenlik ve başarılar diliyorum” dedi.

AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“AK Parti Elazığ İl Başkanlığı olarak yürüttüğümüz her faaliyette başta yerel basınımızın mensupları olmak üzere duyduğumuz heyecanı bizlerle birlikte aynı duygularla paylaşan, aynı zamanda şehrimizde ve bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayarak şehrimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine önemli katkılar sağlayan tüm basın mensuplarımızın bayramını tebrik ediyorum. Basında sansürün kaldırılmasının 114. yıl dönümünde, çoğu zaman zorlu şartlarda azimle habercilik görevini yerine getiren başta şehrimizin kıymetli basın mensupları olmak üzere, ülkemizin her köşesinde görevini sürdüren basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, toplumsal gelişme ve bilinçlenmeye katkı sunan, ilkeli, tarafsız ve toplumun hassasiyetlerine özen gösteren tüm basın mensuplarımıza işlerinde kolaylıklar diliyorum” dedi.

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“Ülkemizde basın tarihimizin en önemli olaylarından birisi olarak kabul edilen sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz 1908 tarihi, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Basın; haber alma özgürlüğünün sağlanması ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi noktasında toplumun gören gözü, işiten kulağı, söz söyleyen dili olarak, demokratik hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Önemli aynı zamanda sorumluluğu olan bir mesleği icra eden basın mensuplarının; başta kişisel hak ve özgürlükler olmak üzere milli değerlere ve insan haklarına saygılı bir yayıncılık anlayışı içerisinde görevlerini yerine getirmeleri son derece önemlidir.  Bu doğrultuda, kıymetli basın mensuplarımızın, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada başta doğruluk, tarafsızlık olmak üzere, basın ahlak ilkelerinden taviz vermeden, toplumsal faydayı gözeterek, sorumlu yayıncılık ilkesiyle yapacakları duyarlı haber ve faaliyetlerle, ilimize pozitif yönde katkı sağlamaya devam edeceklerine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşünceler içerisinde, günün her saatinde mesai kavramı gözetmeksizin gecesini gündüzüne katarak fedakârca çalışan değerli basın mensubu arkadaşlarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını” kutluyor,  çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“Toplumsal değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini koruyup gözetmeyi görev sayarak çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden ve demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından birisidir. İlkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı kamuoyunun haber alma hakkına büyük katkı sağlamıştır. Sansürün kaldırılması ve ifade hürriyetinin sağlanması, basın tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir. Basın hürriyeti içinde görevlerini yerine getiren basınımız, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük öneme sahiptir. Bu anlamlı günde, kalemini demokrasi, insan hakları, barış, adalet ve halkın çıkarları için kullanan, hemşehrilerimizin doğru haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılayan, mesai gözetmeksizin fedakarca çalışan basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum” dedi. 

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

 “7 Ekim 1883 tarihinde yayın hayatına başlayan Ma'mûratü'l-azîz Vilâyet Gazetesi ilimizin ilk gazetesidir. Bu gazetenin birikimi ile Elazığ’da basın sürekli gelişim göstererek bugüne kadar gelmiştir. İlimizin basın geçmişi şehrimizin güçlü yönü olarak ilimizin her alanda kalkınma ve gelişmesine değer katmaktadır. Objektif, doğru, güncel, hukuka ve etik değerlere uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı ve kamu yararını gözeten bir anlayışla kamuoyunun bilgi edinmesini sağlayan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basınımız aynı zamanda demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından birisidir. İçinde bulunduğumuz iletişim çağında yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları yerel, ulusal, bölgesel ve küresel ölçekteki gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirmenin yanı sıra vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması konusunda da önemli bir sorumluluk üstlenmektedir. Bu vesileyle; görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, kamuoyunun bilgi alma ihtiyacını karşılayabilmek için mesai mefhumu gözetmeden, her türlü zor şartlar altında, özverili bir şekilde görevlerini ifa eden tüm basın mensuplarımızın içtenlikle ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

AK Parti Elazığ Tanıtım ve Medya Başkanı Sencer Selmanoğlu, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“Demokratik sistemin vazgeçilmez unsuru olmanın yanı sıra bilgi ve haber vererek, halkın haber alma, bilgi edinme hakkını sağlamada temel hak ve özgürlüklerin korunması ile kamu hizmetlerinin toplum adına denetiminde büyük bir güce sahip olması ile birlikte şüphesizki en önemli, en kutsal görev basın camiamıza düşmektedir. Üstlendiği bu önemli görevler, basının sansür ve benzeri kısıtlamalara maruz kalmadan sorumluluklarını yerine getirebilmesini ve basın özgürlüğünün her şart altında gözetilmesini zorunlu kılmaktadır. Dünya gündemi ve yerel gündemin bizlere aktarılması, farklı görüş, düşüncelerin seslendirilmesi özellikle ortak yaşama kültürünün yanı sıra şehrimizin gelişmesi, sosyal ve ekonomik ilerlemesi yolunda basınımızın çok önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyorum. Basın kuruluşlarımızın özgürce, tarafsız, objektif bir şekilde görevlerini yerine getirirken ülke ve şehir menfaatlerini, kamu düzenini, toplumsal dinamikleri, mesleğin gerektirdiği ahlaki değerleri göz önünde bulundurmaları doğru, eksiksiz ve tarafsız haber verme, özel hayatın gizliliği, kişilik haklarına saygı ile toplumsal değerlerinin korunması bakımından hiç şüphesiz ki sorumlu bir yayıncılık üstlenmeleri büyük önem taşımaktadır. İlimizde görev üstlenen yerel basın kuruluşlarının ve ulusal basın temsilcilerinin Elazığ adına bir çok konuda ellerini değil gövdelerini taşın altına koyduklarına ve sonraki süreçte yine aynı duyarlılıkla hizmet edeceklerine yürekten inanıyorum. Türk basınında sansürün kaldırılışının 114. yıldönümünde öncelikle hayatını kaybeden tüm basın mensuplarını rahmetle anıyor, bu duygu ve düşüncelerle başta Elazığ’da görev yapan basın mensuplarımız olmak üzere tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, başarı ve huzurlu ömürler diliyorum” dedi.

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Erdem, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“Türk basınında sansürün kaldırılışının yıl dönümünde, zor koşullar altında gece gündüz demeden, tarafsız ve büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren tüm basın emekçilerimizin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutluyorum” dedi.

Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“Kamu hakkını koruyan, gücün ve güçlünün değil, doğrunun, adaletin yanında olan, kalemini, aklını menfaati için satmayan, nokta kadar menfaat için, virgül kadar eğilmeyen, tarafsız, objektif, evrensel basın ilkesinde taviz vermeyen, engel ve talimata rağmen gerçek haberleri inadına dürüstçe ve korkusuzca yayınlayan, namuslu, cesur, vakur, bağımsız, mesleğini hakkıyla yerine getiren ulusal ve yerel tüm basın mensuplarının sansürün kaldırılmasının 114. yıldönümü dolayısıyla 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyorum” dedi.

BASK Elazığ İl Temsilcisi Sedat Gülmez, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“24 Temmuz 1908 tarihinde gazetelerden sansürün kaldırılması ile özgür, bağımsız, adaletli basının önü açılmıştır. Her yıl 24 Temmuz gününde kutlanan bu özel gün bizlere basının ve özgür, sansürsüz yayının önemini hatırlatmaktadır. Toplumun her türlü sorunlarının yanı sıra ülke gündemine ilişkin gelişmelerin ve haberlerin kamuya duyurulmasında aracı olurken öte yandan kişilerin haber alma özgürlüğünü sağlamakta ve kamuoyu oluşturulmasında etkin bir rolü üstlenmektedirler. Yaşanan her gelişmeden haberdar olmamızı sağlayan, ülkemizin büyümesine, gelişmesine ve kalkınmasında önemli katkılar sunan basınımızın kutsal bir görev yürüttüğünü düşünmekteyiz. İlimiz basını da; çok eski tarihlere dayanan faaliyetleri, bu işe yıllarını vermiş önemli kalemleri ve her geçen gün daha da gençleşen, dinamizm kazanmaya devam eden güçlü bir basın çalışanları ile dikkat çekmeye devam etmektedir. BASK Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Elazığ İl Temsilciliği olarak yerel basınımızı en önemli paydaşımız olarak görmeye, daima işbirliği içerisinde olmaya  devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; toplumu aydınlatan, dünyada yaşanan tüm olayları ve gelişmeleri bizlere aktarmak için gece gündüz demeden, gerekirse hayatlarını tehlikeye atarak, büyük çaba sarf eden ve her koşulda sorumluluk bilinciyle çalışarak, bu zor ve meşakkatli görevi yerine getiren tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Turan Kurnaz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“Basın demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir. Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel görev sayan, kamuoyunun doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını karşılayan basın kuruluşları, demokrasinin güçlenmesine büyük katkı sağlamaktadır. Bu kapsamda, Türk basını ülkemizin menfaatlerini ve kamu yararını gözeterek kamuoyunu aydınlatırken toplumsal değerlere, hukuka ve basın meslek ilkelerine uyarak, gazetecilik görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirmektedir. Her türlü olumsuz şartlara rağmen görevini yılmadan yaparak kamuoyunun doğru, tarafsız ve hızlı haber almasını sağlayan; çoğulcu ve katılımcı demokrasinin gelişmesinde büyük rol oynayan, gazetecilik mesleğini ilkeli, dürüst ve ahlak ilkeleri ile yerine getiren, her zaman doğru ve ilkeli habercilikten yana, sorumlu yayıncılık ilkelerinden taviz vermeyen, basın emekçilerimizin "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını" kutlar, zor şartlar altında yürüttükleri görevlerinde başarılar dilerim” dedi.

Aile Sosyal Hizmet ve Sağlık İşçileri Sendikası Bölge Başkanı Ahmet Deniz Gürtük, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“1 Ocak 1994 yılında Türkiye’nin ilk Ulusal yayın kanallarından olarak basın hayatına başlayan Elazığ’ımızın gözbeği kanal 23 televizyonumuza ilkeli şeffaf ve güvenilir haberciliğinden dolayı teşekkür eder. Dürüst Habercilik için alanda çalışan basın emekçilerimizin ve Kanal 23’ün 24 Temmuz Basın ve Gazeteciler gününü kutlar yayın hayatında başarılı ve müreffeh bir yayın hayatı dilerim. 24 Temmuz Basın ve Gazetecilik Bayramı kutlu olsun” dedi.

Elazığ Şehir Meclisi Dönem Sözcüsü, Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği İl Temsilcisi Vedat Demirbağ, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“Gecesini gündüzüne katarak her türlü baskı, şiddet, tehdit, mobbing ve zor çalışma şartlarına rağmen görevini yılmadan yaparak kamuoyunun doğru, tarafsız ve hızlı haber almasını sağlayan; çoğulcu ve katılımcı demokrasinin gelişmesinde büyük rol oynayan,  toplumsal ve sosyal bilincin gelişmesine, ilimizin sosyal, siyasal, kültürel, ekonomik hayatındaki gelişimine katkı sunan, gazetecilik mesleğini ilkeli, dürüst ve ahlak ilkeleri ile yerine getiren, kalemini, köşesini, kamerasını, ekranını ve mikrofonunu her zaman doğru ve ilkeli habercilikten yana kullanan, sorumlu yayıncılık ilkelerinden taviz vermeyen, basın emekçilerimizin "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını" kutlar, zor şartlar altında yürüttükleri görevlerinde başarılar dilerim” dedi.

Yorumlar (0)
15 Ağustos NÖBETÇİ ECZANELER
23
açık
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak 03:58
Güneş 05:30
Öğle 12:33
İkindi 16:19
Akşam 19:26
Yatsı 20:52
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 2 6
2. Trabzonspor 2 6
3. Alanyaspor 2 4
4. Beşiktaş 2 4
5. Gaziantep FK 2 4
6. Başakşehir 1 3
7. Giresunspor 2 3
8. Antalyaspor 2 3
9. Galatasaray 2 3
10. Kayserispor 2 3
11. Fenerbahçe 1 1
12. Konyaspor 1 1
13. Ümraniye 2 1
14. Ankaragücü 2 1
15. Sivasspor 2 1
16. Hatayspor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 2 0
19. Kasımpaşa 1 0
Takımlar O P
1. Bodrumspor 1 3
2. Samsunspor 1 3
3. Boluspor 1 3
4. Eyüpspor 1 3
5. Göztepe 1 3
6. Altınordu 1 1
7. Gençlerbirliği 1 1
8. Keçiörengücü 1 1
9. Rizespor 1 1
10. Adanaspor 0 0
11. Bandırmaspor 0 0
12. Erzurumspor 0 0
13. Pendikspor 0 0
14. Tuzlaspor 0 0
15. Denizlispor 1 0
16. Manisa Futbol Kulübü 1 0
17. Sakaryaspor 1 0
18. Ö.K Yeni Malatya 1 0
19. Altay 1 0
Takımlar O P
1. M.City 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Brentford 2 4
4. Tottenham 2 4
5. Newcastle 2 4
6. Leeds United 2 4
7. Chelsea 2 4
8. Brighton 2 4
9. Aston Villa 2 3
10. Nottingham Forest 2 3
11. Bournemouth 2 3
12. Fulham 2 2
13. Liverpool 1 1
14. Wolverhampton Wanderers 2 1
15. Leicester City 2 1
16. Southampton 2 1
17. Everton 2 0
18. Crystal Palace 1 0
19. West Ham United 2 0
20. M. United 2 0
Takımlar O P
1. Villarreal 1 3
2. Osasuna 1 3
3. Real Madrid 1 3
4. Real Sociedad 1 3
5. Valencia 1 3
6. Celta Vigo 1 1
7. Espanyol 1 1
8. Barcelona 1 1
9. Rayo Vallecano 1 1
10. Athletic Bilbao 0 0
11. Atletico Madrid 0 0
12. Elche 0 0
13. Getafe 0 0
14. Mallorca 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Almeria 1 0
17. Sevilla 1 0
18. Cadiz 1 0
19. Girona 1 0
20. Real Valladolid 1 0