30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

Elazığ İl Protokolü ve STK’lar 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

ELAZIĞ 29.08.2022, 14:39 30.08.2022, 12:54 Melike Gültekin
30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlığını tüm dünyaya ilan ettiği 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıl dönümünü kutlamanın gururu ve sevinci içerisindeyiz. Tarihimizin dönüm noktalarından birisi olan 30 Ağustos Zaferi, zor şartlar ve her türlü imkânsızlığa rağmen milletimizin birlik ve beraberlik içinde verdiği onurlu mücadelenin sonucunda kazanılmış büyük bir zaferdir. Türk milleti, şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu zaferle kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Ne mutlu bize ki, tarih sahnesine çıktığımız günden bugüne, aziz milletimiz her zaman kahramanlık destanları yazmış ve hiçbir zaman boyunduruk altına girmemiştir. Bugün de böylesi şanlı bir tarihin mirasçıları olan bizlere düşen en önemli görev; geçmişimizden aldığımız güç ve cesaretle geleceğimize bakmak, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden Cumhuriyetimizi korumak ve ülkemizi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi, Elazığ Milletvekili Metin Bulut, 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“İstiklal mücadelesinde milletimiz cesaret ve fedakarlıklarıyla, ordumuz yüksek stratejisiyle dünyaya unutulmaz bir ders verdi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve kahraman ecdadımızı şükranla anıyoruz” dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“Eşsiz Bir Kahramanlık Destanı. Büyük Taarruz Zaferi’nin 100'üncü yıl dönümünde zaferimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız Kutlu Olsun” dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“Büyük Zafer'imizin 100. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“İstiklâl mücadelemizin 100. yıl dönümünde Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan toprağı uğruna canını, kanını veren aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyoruz” dedi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“Türkiye Büyük Millet Meclisi Ordularının yiğitliği, şiddeti ve süratiyle, zalim ve mağrur düşman ordusunun ana unsurları akıllara dehşet verecek katiyetle imha edildi. 30 Ağustos Zaferimizin 100’üncü yılı kutlu olsun” dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“Tarihine nice şanlı zaferler sığdırmış aziz milletimiz, yokluk içerisinde verdiği kurtuluş mücadelesini 100 yıl önce bugün şanlı bir zaferle taçlandırmıştır. Birlik ve beraberlik ruhuyla yazılan bu şanlı zafer, hepimiz için büyük bir gurur vesilesidir. Ecdadımızdan bize en büyük miras olan birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu şanlı bayrağımızın gölgesinde dün olduğu gibi bugün ve yarın da ilelebet yaşatmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere istiklal ve istikbalimiz uğruna canlarını siper eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum. Aziz milletimizin 30 Ağustos 1922’de tarihe altın harflerle yazdığı şanlı zaferin 100. yıl dönümü kutlu olsun” dedi.

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

"Bugün, Büyük Zafer’in 100. yıl dönümüne kavuşmanın heyecanı içindeyiz. Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden doğuşunun, şahlanışının, tarih sahnesine yeniden çıkışının ilanıdır. 1919 yılında Samsun’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde başlatılan kurtuluş mücadelesi, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile kesin ve kalıcı bir zafere ulaşmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin banisi, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yad ediyor, bin yıldır bu vatanı korumak için hayatlarını feda etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı, huzurlu ömürler diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı'mız kutlu olsun” dedi.

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“Cumhuriyetimizin korucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, İstiklal Savaşı'nı taçlandıran, Türkiye Cumhuriyeti'nin doğuşunu müjdeleyen, tüm imkânsızlıklara rağmen, halkımızın sarsılmaz azmi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılan  büyük zaferin 100. yıldönümüne ulaşmış olmanın heyecanını, milletçe hep birlikte gururla yaşıyoruz. 30 Ağustos zaferi, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden doğuşunun, şahlanışının, vatan aşkının kanla yazılan destanıdır. Bir asır önce ecdadımızın şehadet bilinciyle müdafaa ettiği, bir karışını vermektense uğruna can vermeyi göze aldığı bu kutlu topraklar, dönemin en gelişmiş teknolojik imkânlarıyla donatılmış ordularına karşı inançla, imanla, birlik olma şuuruyla kazanılmıştır. Bugün de Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Aziz Milletimiz; ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, ekonomik ve siyasi bağımsızlığına, barış ve kardeşlik iklimine yönelik hain saldırılar karşısında, birlik ve beraberlik ruhu ile istiklaline ve istikbaline sahip çıkma kararlılığını aynı şekilde sürdürmektedir. Bizlere düşen görev, Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu mukaddes vatan topraklarına, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere güvenli bir şekilde devretmektir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz Şehitlerimizi, kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm hemşehrilerimin ve şanlı ordumuzun Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“Tarihimiz göstermiştir ki, milletimiz hiç kimsenin boyunduruğu altında, tutsaklık içerisinde yaşamamıştır, yaşayamaz. En zor şartlar altında kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, bunun en güzel örneğidir. 30 Ağustos 1922, milletimizin bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğinin ilan edildiği tarihtir. Bu büyük zafer, hepimiz için gurur günüdür. Türk Tarihinin altın sayfalarının yazıldığı Ağustos ayında Malazgirt Zaferi, Otlukbeli Zaferi, Çaldıran Zaferi, Mercidabık Zaferi, Mohaç Zaferi, Sakarya Meydan Muharebesi ve final Büyük Taarruz ile sonuçlanmıştır. Ecdadımızın bize kazandırdığı bu güzel tarihe ve değerlere sahip çıkmak zorundayız. Milletimiz hiç kimsenin boyunduruğu altında, tutsaklık içerisinde yaşamamıştır, yaşayamaz. Bu bilinçle beraber biz iş dünyasının temsilcilerine düşen en önemli görev ülkemizin ekonomisini büyütmek, istihdam ve yatırım kararlılığını her zaman canlı tutmaktır. Geleceğimiz için canlarını feda eden ve bugün sahip olduğumuz imkânların temellerini atan, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimize layık olabilmek için var gücümüzle çalışacağımızı bir kez daha ifade ediyor, tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum” dedi.

Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Turan Kurnaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısıyla Yayımladığı Mesajında;

“30 Ağustos 1922, milletimizin bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğinin ilan edildiği tarihtir. Bu büyük zafer, hepimiz için gurur günüdür. Türk Tarihinin altın sayfalarının yazıldığı Ağustos ayında Malazgirt Zaferi, Otlukbeli Zaferi, Çaldıran Zaferi, Mercidabık Zaferi, Mohaç Zaferi, Sakarya Meydan Muharebesi ve final Büyük Taarruz ile sonuçlanmıştır. Ecdadımızın bize kazandırdığı bu güzel tarihe ve değerlere sahip çıkmak zorundayız. Milletimiz hiç kimsenin boyunduruğu altında, tutsaklık içerisinde yaşamamıştır, yaşayamaz. Bu bilinçle beraber biz iş dünyasının temsilcilerine düşen en önemli görev ülkemizin ekonomisini büyütmek, istihdam ve yatırım kararlılığını her zaman canlı tutmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin banisi, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yad ediyor, bin yıldır bu vatanı korumak için hayatlarını feda etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı, huzurlu” dedi.

Yorumlar (0)
26 Eylül NÖBETÇİ ECZANELER
28
açık
Namaz Vakti 26 Eylül 2022
İmsak 04:45
Güneş 06:07
Öğle 12:20
İkindi 15:43
Akşam 18:22
Yatsı 19:39
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 7 16
2. Galatasaray 7 16
3. Başakşehir 6 14
4. Beşiktaş 7 14
5. Konyaspor 7 14
6. Fenerbahçe 6 13
7. Trabzonspor 7 13
8. Kayserispor 7 12
9. Gaziantep FK 7 11
10. Kasımpaşa 7 9
11. Alanyaspor 7 8
12. Giresunspor 6 7
13. Karagümrük 6 6
14. Antalyaspor 7 6
15. İstanbulspor 6 5
16. Ankaragücü 6 4
17. Sivasspor 7 4
18. Ümraniye 7 2
19. Hatayspor 6 1
Takımlar O P
1. Eyüpspor 6 13
2. Bodrumspor 6 11
3. Keçiörengücü 6 11
4. Boluspor 5 10
5. Bandırmaspor 5 10
6. Sakaryaspor 6 9
7. Samsunspor 6 9
8. Pendikspor 6 9
9. Manisa FK 5 8
10. Tuzlaspor 6 8
11. Göztepe 6 8
12. Adanaspor 6 7
13. Rizespor 5 6
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Altay 6 5
16. Altınordu 5 3
17. Erzurumspor 5 3
18. Ö.K Yeni Malatya 6 3
19. Denizlispor 6 2
Takımlar O P
1. Arsenal 7 18
2. M.City 7 17
3. Tottenham 7 17
4. Brighton 6 13
5. M. United 6 12
6. Fulham 7 11
7. Chelsea 6 10
8. Liverpool 6 9
9. Brentford 7 9
10. Newcastle 7 8
11. Leeds United 6 8
12. Bournemouth 7 8
13. Everton 7 7
14. Southampton 7 7
15. Aston Villa 7 7
16. Crystal Palace 6 6
17. Wolves 7 6
18. West Ham United 7 4
19. Nottingham Forest 7 4
20. Leicester City 7 1
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 18
2. Barcelona 6 16
3. Real Betis 6 15
4. Athletic Bilbao 6 13
5. Osasuna 6 12
6. Villarreal 6 11
7. Atletico Madrid 6 10
8. Real Sociedad 6 10
9. Valencia 6 9
10. Mallorca 6 8
11. Girona 6 7
12. Rayo Vallecano 6 7
13. Celta Vigo 6 7
14. Getafe 6 7
15. Sevilla 6 5
16. Almeria 6 4
17. Espanyol 6 4
18. Real Valladolid 6 4
19. Cadiz 6 3
20. Elche 6 1