Devlet Bahçeli Elazığlılara Seslendi

MHP Lideri Devlet Bahçeli Elazığ mitinginde vatandaşlarla bir araya geldi.

ELAZIĞ 13.11.2022, 15:19 13.11.2022, 16:56 Miraç Karapınar
Devlet Bahçeli Elazığlılara Seslendi

"2023'e Doğru: Aday Belli, Karar Net" temalı açık hava toplantıları kapsamında MHP Lideri Devlet Bahçeli gece saatlerinde Elazığ’a geldi. MHP Genel Başkan Yardımcıları ve Milletvekilleriyle birlikte Elazığ’a gelen Devlet Bahçeli İstasyon Meydanı’nda Elazığlılar ile buluştu.

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin konuşmalarının satır başları şu şekilde; “Görüyorum ki Elazığ ayağa kalkmış, sevdalılarını kucaklıyor. Maşallah İstasyon Meydanı deniz olmuş dalgalanıyor. Gakgoşlar yine tarih yazıyor. Milliyetçi Hareketi yine bağrına basıyor. Vakarınız, vefanız, cesaretiniz, Türkiye’ye nam salıyor. Mücadelemize heyecan katıyor. Bu vesile ile hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. Ağın’a, Alacakaya’ya, Arıcak’a, Baskil’e, Karakoçan’a, Keban’a, Kovancılar’a, Maden’e, Palu’ya, Sivrice’ye en halishane en içten selamlarımı gönderiyorum. Yanı başımızda dimdik duran Harput’u selamlıyorum. Çayda çıra oynayıp Deliloy ile gülenleri selamlıyorum. Asaletin, cesaretin, kardeşliğin, dostluğun simgesi Gakgoşları, Elazığ’ın her değer ve mirasını kalple selamlıyorum. Arap Baba’dan destur almak için geldik. Balakgazi’nin, İmam Efendi’nin, Tayyar Baba’nın, Heybet Baba’nın manevi mirasından feyz almak için buradayız. Zalimlere boyun eğmeyeceğiz, hainlere teslim olmayacağız. Şiddet severlere eğilip bükülmeyeceğiz, küresel ablukaya diz çökmeyeceğiz, karanlık senaryoları yırtıp atacağız.”

“BİZİM KARDEŞLİĞİMİZ GÖLGELİ BİR İŞ DEĞİLDİR”

“2023’e doğru aday beli karar net temalı bugün ki toplantımıza katılan Elazığlı kardeşlerimizin yanı sıra Adıyamanlı, Malatyalı, Tuncelili, Diyarbakırlı kardeşlerimize hoş geldiniz diyorum, sefalar getirdiniz. Yolu doğru olanın yükü ağır olsa da biz bu yükü imanla ve iştahla kaldırdık, kaldırıyoruz. Doğru duvarın yıkılmayacağını çok iyi biliyoruz. Yunus diyor ya ‘cümleler doğrudur sen doğru isen’ Ümitsizliğe çanak tutanların doğruya ve doğruluğa muhalif tarafta bulunacağına inanıyoruz. Ülkü vardır, ülke vardır. Ufuk vardır, kaderdaşlık ve kardeşlik hukukuyla yaşayacağımız daha nice asırlar bizleri beklemektedir. Attığımız her adım umudu doludur. Söylediğimiz her söz sevgi ve saygıyla doludur. Milli ve manevi değerlerin ortak paydasında yerini alan her insanın bizim kardeşimiz, Türk milletinin öz be öz evladıdır. Kardeşlik hukuku kalleşlik fermanını yırtıp atacaktır. Hiçbir şer odak aramızı açamayacaktır. Hiçbir mihrakaramıza giremeyecektir. Bizim birlikteliğimiz çıkara dayalı değildir. Bizim kardeşliğimiz gölgeli bir iş değildir. Bin yıldır bu topraklarda el ele, gönül gönüle, omuz omuzayız. Acımızla ve sevincimizle biriz ve beraberiz. Ayrımız yoktur, gayrımız yoktur, hasmımız ise pek çoktur. Haykırışınızla yeri göğü sallamanızı istiyorum. Türkiye’yi karıştıran, Elazığ’ın önünü kesmek isteyen mücadelemizde yanımızda mısınız. Zalimlere karşı aynı safta mıyız, zillete karşı aynı safta mıyız.”

“GAKGOŞLAR MERTTİR, NAMERDE BÜTÜNÜYLE MESAFELİDİR”

 “Gakgoşlar babacandır, dost canlısıdır, zalime düşmandır. Gakgoşlar merttir, namerde bütünüyle mesafelidir. Bu alanda gakgoşların kiminle yürüdüğünün açık mesajıdır. 2023 yılı lider ülke Türkiye’nin ön sözüdür, ön yüzüdür. 2023 yılı 13. Cumhurbaşkanıyla birlikte 287. Dönem milletvekilliği seçimlinin yapılacağı demokrasi ve sandık yılıdır. Şimdi söyleyiniz; 2023 yılına hazır mısınız? 2023 yılında sandığa gidecek misiniz? 2023 yılında Türkye Cumhuriyeti’ne sahip çıkacak mısınız? 2023 yılında varlığınızı, birliğinizi, dirliğinizi ve geleceğinizi müdafaa edecek misiniz? İşte irade budur, işte cesaret budur, işte Elazığ’ın vatan sevdası bu kadar aşkın ve taşkındır. Bu tavizsiz iradeniz Türkiye üzerinde hesap yapanların uykularını kaçırıyor, dengelerini sarsıyor.”

“CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR”

“Meydanın boş olmadığını bütün aleme gösteriyorsunuz. Kimse boşuna heves etmesin çünkü Cumhur İttifakı alayına göğüs germeye ve kirli oyunlarını bozmaya muktedirdir. Artık 2023 seçimlerine az bir süre kalmıştır. Demokratik hesap günü ufukta görünmektedir. Bizim adayımız nettir; Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz Cumchurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açık ara farkla seçilmesi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde siyaseten güçlü temsil edilmesidir. Cumhur İttifakı olarak mecliste nitelikli çoğunluğa ulaşmamız lazımdır. Arzumuz budur. Soruyorum sizlere; bu hedeflere bizlikte yürümeye var mısınız? Bize destek olacak mısınız? Üç hilalin yanında duracak mısınız? Söz veriyor musunuz? Allah’ın izniyle Elazığ zillete düşmeyecektir. Türk milleti zillete düşmeyecektir.”

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ KURULUŞ ÇİZİĞİNDEN UZAKLAŞMIŞTIR”

“Cari açığın hangi paralarla kapatıldığını yanlışlarla iddia etti. Birleşik krallıktan haberi olmadığını cahilce söyledi. Kılıçdaroğlu ve yönetiminin tedavisi olmayacaktır. Dünyanın hangi medeni ülkesinde kendi milletine sırtını dönen bir muhalefet vardır. Dünyanın neresinde Kılıçdaroğlu gibi bir lider vardır. Atatürk’ün kurduğu parti rehin ve işgal edilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi kuruluş çizgisinden uzaklaşmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi’ni Kılıçdaroğlu tanınmaz hale getirmiştir. Sebahattin Demirtaş’a özgürlük vereceğiz diye CHP yönetimidir, teröre destek veren CHP yönetimidir. Soruyorum size Türkiye düşmanlarına karşı bir miyiz? Terör örgütlerine, emperyalizmin planlarına karşı beraber miyiz? Milli birliğimizi, ebedi kardeşliğimizi birlikte savunacak mıyız? MHP’ye eveet mi? Millet İttifakı’na evet mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan’a evet mi? Söz de buradadır, karar da buradadır. Milletin önünde hiçbir güç yoktur. Biz binlerce kilometre uzaklıktaki benzinlikten Türkiye’nin yönetimi altında alçak planların yapıldığı hamburgerli masalara oturmadık. Allah muhafaza biz aklımızdan bile geçirmedik.”

“BİZ ELAZIĞ’IN HUZURUNDAYIZ”

Onlar ABD’ye gider, biz Elazığ’ın huzurundayız: Onlar Birleşik Krallığa gider biz Adıyaman’dayız, onlar dışarıya gider biz Diyarbakır’dayız, biz Tunceli’nin gönlündeyiz. Biz Cumhur İttifakı’ndayız. Hep birlikte Türkiye’yiz. Soruyorum sizlere 2023 yılında vatana, bayrağa, milli namusa ve milli haysiyetimize sahip çıkacak mısınız? 2023 yılında Zillet İttifakından hesap soracak mısınız? Batıla hizmetkarlık eden yüz karalarına 2023 yılında bedel ödetecek misiniz? 2023 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy verecek misiniz? Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar Cumhurbaşkanı seçecek misiniz? Gakgoşlar şimdiden kararını vermiş. Sözünüz sözümüzdür, hedefiniz hedefimizdir. Kimlerin kimlerle beraber olduğunu diyorum ki aynaya bakın, masaya bakın, geçmişe bakın ve PKK ile geçmişten bağlantı kurun. Zillet ittifakı ne oluyor Elazığ’da ne oluyor? diye masanın altına saklansın. PKK, HDP, DH hepsi ortak değil mi? Cumhur’un karşısında durmuyorlar mı? Elazığ’ı geçemezler, Adıyaman’ı yenemezler, Diyarbakır’ı aşamazlar, Tunceli ve Türkiye’yi mahcup edemezler, bir oluruz, diri oluruz. Türk milletinin şahsiyetini kimseye çiğnetmeyiz. Son yurdumuzu ihmal etmek isteyenleri iki yakasından tutup maşere bırakmadan bu dünyada burunlarından fitil fitil sormasını biliriz. Alayının hakkından Allah’ın izniyle geliriz. Halen daha aday bulamamış bir zilletin heyecan bulması akla ziyan bir beklentidir. Bu durum beyhude bir yalandır. Kılıçdaroğlu son grup toplantısında ayağa kalk CHP ayağa kalk Türkiye demiş. CHP ayakta değil, ayaklar altındadır. Sorumlusu da Kılıçdaroğlu’dur.

“ÇAĞRIMIZ TÜRKİYE’YEDİR”

Milletimizden ve coğrafyamızdan intikam almak isteyenlerin tamamı Kılıçdaroğlu ve zillet ittifakının arkasında kuyruğa dizilmiştir. Böyle bir zillete ne milletimiz inanacak ne de rıza gösterecektir. Cumhur İttifakımız belaları atacak, ekonomik güvenliği ve toplumsal huzuru sağlam esaslara bağlayacaktır. Ortak anlam ve amaçtan tamamen uzaklaşmış zillet ittifakı akıntı da sürüklenen bir saldır. Kirli bir kumpanyadır. Biz yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz. Türkiye’yi güç birliği halinde büyüteceğiz. Çağrımız birliğe, dirliğe ve kardeşliğedir. Çağrımız Türkiye’yedir. İnançlı, erdemli, hakça paylaşımı esas alan bir toplumadır. Çağrımız önce ülkem ve milletim diyen her insanımızdır. Çağrımız bu bayrak benim diyen her kardeşimizedir. Çağrımız her insanımızı kardeş, her yöremizi aziz bilen herkesedir. Çağrımız çiftçimizin, esnafımızın, memurumuzun, yetimlerimizin, şehit analarımızın, tüm mazlumlarımızın çağrısıdır. Çağrımız al bayrak altında toplanıp el ele omuz omuza yürümenin çağrısıdır. Bizim çağrımız tarihi değiştirmeye sonuna kadar taliptir. Bizim milletimiz kurulan tuzaklara düşmeyecektir. Vakit; hiçbir ayrım yapmadan vatan, millet bayrak paydasında buluşma vaktidir. Bin yılın barışından ve kardeşliğinden doğmuş her insanımızı samimiyetle kucaklıyoruz. Bütün samimiyetimizle bütün vatandaşlarımıza elimizi uzatıyoruz. Ancak bölünme içerisinde olanları da sonuna kadar atıyoruz. Bu millet icazetçiler tarafından sömürgeciler tarafından kurulmamıştır. Biz doğulusunu da batılısını da, Alevisini de Sunnisini de sadakat hamuruyla yoğrulmuş kutlu bir hareletin mensuplarıyız. Bu insanlara milletim diyen, bayrak diyen, vatan diyen herkese gönlümüz açıktır. Geçim sıkıntılarını biliyoruz. Ancak yoksulluk bir gün giderilir. Enflasyon çıktığı gibi inecektir. Bugün az yiyen yarın çok yiyecektir. Kucaklaşmanın adresi büyük Türk Milletidir. Cumhur İttifakı lider ülke Türkiye’nin mimarı, dünyaya Türkçe bakışın telafisi, kızıl elmanın telafisidir. Türkiye bir karar aşamasına gelmiştir. Ya onurlu bir millet olarak yaşayacağız ya da komplolara inanarak bölünme yasacağız. Bir milletin şerefi ve haysiyeti ortak değerlerde toplanan milli birliktir. Kardeşlik ruhumuz sarsılırsa bunun geri dönüşü mümkün değildir. Milletimiz tarihi beraberliğini sonsuza kadar sürdürecektir.”

Yorumlar (0)
Elazığ nöbetçi eczaneleri
Namaz Vakti 01 Aralık 2022
İmsak 05:47
Güneş 07:14
Öğle 12:17
İkindi 14:48
Akşam 17:10
Yatsı 18:31
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 15 34
2. Rizespor 14 25
3. Pendikspor 14 25
4. Keçiörengücü 14 25
5. Boluspor 14 25
6. Samsunspor 14 24
7. Manisa FK 14 23
8. Bodrumspor 14 22
9. Bandırmaspor 14 21
10. Sakaryaspor 15 19
11. Altay 14 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 14 14
16. Altınordu 14 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 14 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4